Do sdružení SOLUS přistoupil MobilKom, provozovatel značky U:fon

Praha, 25. října 2010 – Aktuálně třicátým členem sdružení se stal MobilKom, a.s., který poskytuje mobilní internet a volání pod značkou U:fon.

MobilKom získá členstvím ve sdružení SOLUS možnost přístupu do negativních klientských registrů SOLUS.

„Posilujeme svoji pozici na trhu, o naše služby má zájem čím dál větší počet klientů, proto cítíme i vyšší potřebu využívat dostupných nástrojů pro řízení rizik,“ vysvětluje Jana Studničková, ředitelka pro marketing a obchod MobilKomu.

V současné době eviduje Registr FO více než 1,6 milionu záznamů o cca 891 tisících spotřebitelů, kteří mají nebo v posledních třech letech měli problémy se splácením svých smluvních závazků. Registr IČ obsahuje 63 tisíc záznamů, které se týkají více než 48 tisíc podnikatelských subjektů.

„Každé rozšíření členské základny sdružení SOLUS přispívá ke zvýšené ochraně klientů před jejich dalším neuváženým zadlužováním v okamžiku, kdy mají problémy se splácením svých aktuálních závazků a v neposlední řadě také k růstu počtu příznaků Z, tedy klientů, kteří uhradí své stávající závazky po splatnosti,“ komentoval Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Sdružení SOLUS má aktuálně 30 členů z řad úvěrových a leasingových společností, bank, stavebních spořitelen, telekomunikačních operátorů a jednoho poskytovatele energií a velkoobchodní řetězec. Další subjekty o vstupu do sdružení SOLUS uvažují.

„Zatím mohu prozradit jen to, že se v letošním roce SOLUS s velkou pravděpodobností rozšíří o další sektor,“ prozradil Jan Stopka.