Novými členy sdružení SOLUS se staly společnosti Aasa Czech a IMPULS-Leasing-AUSTRIA

Praha, 25. března 2013 – Registry sdružení SOLUS začnou využívat další dvě nebankovní finanční instituce. Zatímco společnost IMPULS-Leasing-AUSTRIA působí na českém leasingovém trhu již od roku 1996, společnost Aasa Czech v letošním roce podnikání na českém trhu startuje.

IMPULS-Leasing-AUSTRIA s.r.o. patří k zavedeným leasingovým společnostem na českém trhu. Je členem skupiny Raiffeisenlandesbank Oberösterreich AG, která je silnou a známou regionální bankou v Horním Rakousku. Společnost poskytuje leasingové a úvěrové financování firemním klientům, městům a obcím, ale i rozpočtovým organizacím. „Informace o platební schopnosti klientů napříč různými ekonomickými sektory, které obsahují registry SOLUS, jsou na českém trhu unikátní. Od vstupu do sdružení SOLUS si proto slibujeme především možnost nabízet klientům i v současné ekonomické situaci ty nejatraktivnější podmínky financování,“ uvádí Ing. Karel Řezníček, prokurista společnosti IMPULS-Leasing-AUSTRIA.

Společnost Aasa Czech a.s. je členem skupiny Aasa Global se sídlem v Estonsku. Poskytuje nebankovní půjčky v několika evropských zemích a svůj obchodní model zakládá zejména na vědeckém přístupu k analýze dat (tzv. Big Data). „Možnost zapojit se do činnosti sdružení SOLUS je pro nás při vstupu na český trh velmi důležitá. Oceňujeme, že můžeme získat hned v začátcích přístup k informacím o platební schopnosti klientů, a naplno přispět k rozvoji konkurence na českém trhu,“ uvedl Kimmo Rytkönen, člen představenstva společnosti Aasa Czech.

Díky různorodosti členské základny poskytují informační registry SOLUS unikátní informace napříč různými ekonomickými sektory. Stále větší význam hrají také regionální informace, které mohou v budoucnosti pomoci řídit riziko na úrovni jednotlivých krajů či okresů.

Do činnosti sdružení SOLUS je aktuálně zapojeno 41 společností. Je mezi nimi 18 nebankovních finančních institucí, 12 bank, 3 stavební spořitelny, 4 telekomunikační operátoři, 2 energetické společnosti, 1 velkoobchodní řetězec a 1 pojišťovna.