Sdružení SOLUS nejedná s provozovatelem internetových stránek www.registr-dluzniku.cz

Praha, 4. října 2007 – Sdružení SOLUS nejedná s provozovatelem internetových stránek www.registr-dluzniku.cz o jakékoli formě zpřístupnění údajů, které jsou vedeny v negativních klientských registrech SOLUS. Popírá tak informace, které zveřejnil provozovatel stránek ve své tiskové zprávě.

Sdružení SOLUS v žádném případě neposkytuje a nebude poskytovat informace z negativních klientských registrů SOLUS žádným společnostem, které nejsou jeho členy.

„Pravidla pro fungování negativních klientských registrů SOLUS jsou nastavena velmi přísně. Také díky tomu jsme v minulosti úspěšně prošli kontrolou inspektorů Úřadu pro ochranu osobních údajů, kteří potvrdili bezpečnost zpracování dat a existenci jasných a srozumitelných pravidel pro využívání našich registrů,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Sdružení SOLUS varuje spotřebitele před společnostmi, které nabízejí jakékoli služby související s negativními klientskými registry SOLUS, a zároveň nejsou členy sdružení SOLUS. Tyto společnosti nemohou poskytovat jakoukoli formu výpisu záznamů zpracovávaných v registrech SOLUS, ani případné existující záznamy vymazávat. Získávat informace z negativních klientských registrů SOLUS a zapisovat do nich informace mohou pouze členové sdružení, a to na základě souhlasu svého klienta.

Cílem sdružení SOLUS a jeho členů je odpovědné úvěrování. V rámci odpovědného úvěrování má sdružení SOLUS zájem o objektivní informování občanů.

„Pokud mají občané jakýkoliv dotaz na fungování sdružení SOLUS, doporučuji navštívit webové stránky www.solus.cz nebo zavolat na tel. číslo 222 368 708“, doplnil Jan Stopka.