Novým členem sdružení SOLUS se stala společnost ČSOB Leasing, největší leasingová společnost na českém trhu

Praha, 4. prosince 2008 – Společnost ČSOB Leasing, a.s., největší leasingová společnost na českém trhu, byla přijata za člena sdružení SOLUS. Členství ve sdružení SOLUS umožňuje přístup nejen k informacím o klientech, kteří čelili nebo čelí potížím se splácením svých závazků, ale také k databázi odcizených a neplatných dokladů a k insolvenčnímu registru. Tyto informace jsou nezbytné pro řízení rizik u poskytovaných služeb.

„Společnosti ze sektoru financování formou leasingu byly v roce 1999 jedni z iniciátorů vzniku sdružení SOLUS. Jsem proto velmi rád, že se 27. členem sdružení SOLUS stala právě největší leasingová společnost na českém trhu,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.

Při posledním rozšíření členské základny se v září letošního roku zapojily do činnosti sdružení SOLUS kromě Českomoravské stavební spořitelny také leasingové společnosti UniCredit Leasing a Credium. Během letošního roku se tak členy sdružení SOLUS staly hned tři společnosti, které významně přispějí ke zvýšení informačního pokrytí českého leasingového trhu v rámci Registru FO a Registru IČ.

Po aktuálním rozšíření členské základny eviduje sdružení SOLUS 7 členů z bankovního sektoru, 16 členů z řad nebankovních finančních institucí, 3 telekomunikační operátory v sektoru elektronických komunikací a jednoho distributora elektrické energie.

„Negativní klientské registry SOLUS jsou pro členy sdružení tak významné právě proto, že poskytují informace o spotřebitelích a podnikatelských subjektech z různých ekonomických odvětví. Zatímco v současnosti spolupracujeme především s bankami, nebankovními finančními institucemi a telekomunikačními operátory, v budoucnosti očekáváme další zapojení společností z energetického sektoru a pojišťovnictví,“ doplnil Jan Stopka.

Sdružení SOLUS evidovalo k 30. 11. 2008 téměř 1,238 milionu záznamů o více než 747 tis. spotřebitelích a téměř 34 tisíc záznamů o více než 28 tisících podnikatelských subjektech. Celková dlužná částka po splatnosti evidovaná negativními klientskými registry SOLUS činila téměř 15,67 miliard Kč. Za jedenáct měsíců letošního roku odeslaly členské společnosti sdružení SOLUS do obou registrů více než 3,207 milionů dotazů, oproti stejnému období roku 2007 se jedná skoro o 15% meziroční nárůst.