Společnost Click Credit se stala 42. členem sdružení SOLUS

Praha, 7. srpna 2013 – Členem sdružení SOLUS se stala společnost Click Credit s.r.o., která poskytuje krátkodobé půjčky na internetu. Rozšířila tak řady nebankovních finančních institucí, které využívají klientské registry SOLUS v rámci odpovědného úvěrování.

Společnost Click Credit poskytuje občanům přes internet malé půjčky, jejichž splatnost obvykle nepřesahuje 30 dnů. V České republice působí od letošního května. Za jejím vznikem stojí skupina Home Credit, která patří mezi přední poskytovatele spotřebitelského financování na řadě trhů v Evropě a Asii.

„Nezáleží na tom, zda klient žádá o vysokou nebo nízkou půjčku. Rozhodující je, aby byl schopen ji odpovědně splácet a aby nedocházelo k jeho předlužování. Vstup do sdružení SOLUS je pro nás logickým krokem při rozvoji dlouhodobých vztahů, které chceme se svými klienty budovat,“ říká Kamil Salajka, jednatel společnosti Click Credit.

SOLUS aktuálně sdružuje 42 společností. Je mezi nimi 19 nebankovních finančních institucí, 12 bank, 3 stavební spořitelny, 4 telekomunikační operátoři, 2 energetické společnosti, 1 velkoobchodní řetězec a 1 pojišťovna.

„Jsme rádi, že se společnost Click Credit rozhodla rozšířit členskou základnu sdružení SOLUS. Zatímco se řada poskytovatelů mikropůjček využívání klientských registrů vyhýbá, neboť odpovědné úvěrování je do určité míry limitujícím faktorem při akvizici nových klientů, Click Credit se rozhodl prověřovat schopnost potencionálních klientů dostát svým závazkům i v případě poskytování relativně nízkých půjček,“ uvedl Jan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.