Úvěrový registr MBKI na Ukrajině obnovil provoz, Ukrajinci v ČR mohou opět žádat o výpis prokazující bezdlužnost na Ukrajině
- SID a Creditinfo Group jim vystaví výpis zdarma

Praha, 12. dubna 2022 –Po více než měsíčním výpadku souvisejícím s vpádem ruských vojsk na Ukrajinu obnovil svůj provoz ukrajinský Mezinárodní registr kreditní historie (MBKI). Díky němu může komunita občanů Ukrajiny žijící v České republice žádat o výpis prokazující jejich dobrou platební morálku a spolehlivost. Výpisy v Česku zajišťují od října loňského roku Společnost pro informační databáze (SID) a Creditinfo Group. Nyní se rozhodly obě společnosti uhradit náklady na vyhotovení výpisu, ukrajinští občané jej tak získají zdarma.

Výpis z MBKI prokazuje spolehlivou platební morálku a absenci dluhů na Ukrajině. Nejčastěji pomáhá Ukrajincům žijícím v Česku k prokázání bezproblémové platební historie při žádosti o práci nebo zájmu o pronájem nemovitosti. Výpis je dvojjazyčný, vyhotovený v českém jazyce i ukrajinštině.

„Výpisy z Ukrajiny jsme začali nabízet v říjnu loňského roku. Zatímco tehdy byla služba určena pro řádově 150 tisíc občanů Ukrajiny, kteří trvale žili či pracovali v České republice, dnes může bohužel posloužit násobně většímu počtu občanů,“ uvedl Ján Hurný, výkonný ředitel Společnosti pro informační databáze (dále jen SID).

MBKI je jedním z největších úvěrových registrů na Ukrajině, který konsoliduje úvěrové informace poskytované bankami a finančními společnostmi na Ukrajině již více než 15 let. Obsahuje pozitivní i negativní záznamy o 15 milionech klientů s více než 50 miliony smluv. Letos v květnu se MBKI stal součástí mezinárodní skupiny Creditinfo Group.

Služba Nedlužím na Ukrajině je dostupná na stránkách www.NejsemDluznik.cz, kde již od roku 2018 mohou žádat o výpis prokazující dobrou platební morálku občané České republiky. Během tří let zde o výpis požádalo více než 35 tisíc klientů.


Více o nás…

Společnost pro informační databáze (SID) je specialistou na profesionální, rychlé a bezpečné zpracování dat. Mezi nejvýznamnější aktivity SID patří od roku 2000 zpracování registrů pro sdružení SOLUS. Pro mobilní operátory provozuje SID oblíbený nástroj TelcoScore, který umožňuje posoudit sofistikovaně bonitu zejména u klientů, kde tak nelze učinit na základě transakční historie nebo zápisů v tradičních registrech klientských informací.

SID pomáhá desítkám klientů vytěžit a následně bezpečně a spolehlivě zpracovat data. Akcionáři společnosti jsou silné a renomované společnosti z oblasti finančních služeb a oboru zpracování dat. Více na www.sid.cz.

Creditinfo Group je globálním provozovatelem více než 30 kreditních registrů, poskytovatelem kreditních informací, analytických služeb a řešení pro minimalizaci rizika. Produkty Creditinfo zjednodušují přístup k financování spotřebitelům i společnostem a jsou používány řadou největších bankovních, finančních i vládních institucí (více na www.creditinfo.com).

V případě zájmu o další informace kontaktujte:
Miroslav Beneš
Telefon: +420 603 174 347
E-mail: miroslav.benes@benesgroup.cz